inni-i-ja blog pesymistyczny
Mam wspaniałe dzieci, dobrego męża, kochających rodziców , troskliwych teściów. Niby otaczają mnie ludzie, a jednak jestem sama. Nie mam z kim porozmawiać, więc wszystko opowiem Wam. Muszę to z siebie wyrzucić...

Tik-tak

Link 17.05.2013 :: 23:03 Komentuj (0)


Czas płynie w niesamowitym tempie. Na przełomie roku podjęłam się udziału w kilku projektach i teraz mnie one dopadają w jednym czasie powodując frustracje i rozdrażnienie u moich najbliższych.
Pierwszy projekt to udział w zajęciach Szkoły dla Rodziców - daje mi wiele satysfakcji. Może nie jest łatwo wytłumaczyć po co mi to, jednak zajęcia są ciekawe i porządkują pewne sprawy które do tej pory wyczuwałam jednak nie stosowałam w pełni świadomie i z powodzeniem. Z zajęć na zajęcia odczuwam przejście z poziomu 'nieświadomy-nieumiejętny' poprzez "świadomie nieumiejętny' dążąc do "świadomej umiejętności'. Osiągnięcie poziomu 'nieświadomej umiejętności' wydaje mi się być poza moim zasięgiem, ale przecież trzeba mieć jakiś cel w życiu ;)
Niby: asertywność, konsekwencja, kara, komunikat 'ja', dialog to pojęcia nie tak obce jednak świadome stosowanie reguł jakimi się rządzą nie jest już tak proste. Budowanie odpowiednio skonstruowanych komunikatów jest bardzo trudne i wydaje mi się bardzo sztuczne. Jednak ku mojemu całkowitemu zaskoczeniu (pokaleczony moją nieumiejętnością) komunikat 'ja' zadziałał dzisiaj dużo lepiej niż wcześniejsze wydawanie poleceń w stylu 'prosze się położyć do łóżek' 'proszę już nie wychodzić z pokoju' 'proszę iść spać'.
Wniosek: muszę próbować dalej, może z czasem komunikaty będą miały mniej kanciatą, stylistycznie przyjazną formę.


........

Załóż bloga

Archiwum

2018
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011

Kategorie

Linki

ballada o zakręcie
bawimy-się
justmaga
justmaga BPS
nie tylko dzieciaki
w poMyskowym świecie
Szukajac rozwiazania
wczesna edukacja...
zeszydło

Księga gości

Wyślij wiadomość

powered by Ownlog.com & Fotolog.pl